+38 (067) 184 17 31

Танграма - творчість і логіка для дітей та дорослих

27 Серпня 2017

Танграм - старовинна китайська головоломка, яка вже не одну сотню років популярна у різних куточках світу. Її популярність пояснюється насамперед тим, що виготовити набір нескладно - досить розрізати за шаблоном картон або шматочок фанери. А розважатися з набором можуть люди різного віку, і кількість фігур, які можливо скласти з базових компонентів, надзвичайно велика.

Набір для гри в танграм - це квадрат, поділений на 7 простих фігур (танів). Залежно від того, як їх скласти, можна побачити найрізноманітніші силуети - ялинки, хатинки, зайця, собаки, кота, людини. Одними з найскладніших завдань є формування простих фігур - прямокутника та трикутника.

За умовами головоломки танграм, обов’язково треба використати всі сім елементів. На першому етапі дитину слід ознайомити з назвою всіх фігур у комплекті, звернути увагу на їх властивості та відмінності у розмірах.
Тільки після цього можна спробувати спочатку відтворити фігуру самого квадрата танграми, який дитина вже бачила раніше, а потім перейти до складання більш складних фігур, для формування яких потрібно докласти інтелектуальних зусиль.

Найменші діти можуть починати комбінувати з 2-3 частин, за допомогою яких можна скласти елементарні гриб чи хатинку.

А досвідчені любителі танграми можуть відтворювати фігури з використанням всіх деталей. Для того, щоб виконати це завдання, треба розбити запропоновану для відтворення фігуру на кілька простіших. Варіантів може бути кілька, тому пошук правильного рішення розвиває логічне мислення.

Найскладніший етап - створення власних шаблонів. Дитина може створювати фігуру за власними креативними ідеями. Якщо перший етап занять з головоломкою призводить до прискореного розвитку пам’яті, другий - до покращення логічного мислення, то останній стимулює появу творчих ідей.

Дана дидактична іграшка виготовлена з екологічно безпечного матеріалу: деревина твердих порід, що покрита фарбою на водяній основі.
Торговий дім «Едельвейс і К»
м. Вінниця, вул. 600-річчя, 17 21000 Вінниця
+38 (067) 877 14 41 +38 (067) 184 17 31

Please, enter a valid value