+38 (067) 184 17 31

Рахункові палички Кюізенера: переваги сучасної дидактичної гри

2 Березня 2018

Це прекрасний спосіб переходу від конкретного мислення до абстрактного, адже, з одного боку, палички є практичними предметами, їх можна потримати в руках, виміряти довжину, користуватися ними при лічбі. Тобто мова йде про конкретні поняття. З іншого боку, цей дидактичний матеріал символізує числа, які є абстрактними поняттями.

Головна відмінність від звичайних рахункових паличок, які використовували першокласники багато років тому, полягає в тому, що рахунковий набір Кюізенера має елементи різного розміру та різних кольорів. Існує стійка залежність між довжиною палички та її кольором, тому, наприклад, всі сині палички будуть однієї довжини, а всі помаранчеві - іншої.

Математичні ігри з цим дидактичним матеріалом можна проводити з дітьми, вік яких становить від 1 до 7 років. Завдяки паличкам Кюізенера діти швидко опановують поняття "більше" та "менше", "довгий" та "короткий", вчаться складати різноманітні фігури й вивчають їхні найпростіші властивості, усвідомлюють, що одне й те ж саме число може складатися з різних доданків, знайомляться з поняттями дробів.

Цікаві такі ігри для маленьких, які спочатку вчаться розрізняти не математичні поняття, а хоча б кольори. А сучасні навчальні програми рекомендують палички Кюізенера для ігор з математики, адже першокласники відчувають себе на уроках весело і життєрадісно, а складний предмет викликає не настороженість, а зацікавленість.

Такий набір стимулює розвиток дрібної моторики, дає можливість усвідомлювати, що фігури бувають як двовимірними (квадрат, прямокутник), так і тривимірними (куб, паралелепіпед). У такому віці ще рано вивчати формули щодо обрахування периметра чи обʼєму, проте саме те уявлення про фігури, яке буде закладене за допомогою паличок Кюізенера, допоможе у майбутньому з легкістю засвоїти формули для визначення цих абстрактних понять.

Торговий дім «Едельвейс і К»
м. Вінниця, вул. 600-річчя, 17 21000 Вінниця
+38 (067) 877 14 41 +38 (067) 184 17 31

Please, enter a valid value